Електроенергія, лампочка

Що означає надзвичайна ситуація в енергетиці України

Pixabay

Черговий обстріл має серйозні наслідки

Через масований обстріл України у п'ятницю, 16 грудня, НЕК Укренерго запровадив надзвичайну ситуацію в енергетиці країни. Що означає цей стан – розповідає "Дивогляд".

Директор "Центру досліджень енергетики" Олександр Харченко розповів, що через серйозні пошкодження підстанцій та генеруючих потужностей у кількох регіонах України виникли складнощі із технічним забезпеченням електропостачання понад 50% споживачів України. Це стосується, зокрема, й критичної інфраструктури. 

Станом на 16 грудня Україна не може виробляти більше енергії, а також транспортувати її. Експерти повідомляють, що внаслідок ранкових обстрілів Україна втратила понад 50% споживання Об'єднаної енергетичної системи.

В Укренерго зазначають, що режим надзвичайної ситуації введено тільки для учасників ринку електроенергії, відповідно до вимог "Правил ринку електроенергії". Тобто, він стосується виключно ринкових операцій.

"Енергетики тримають ситуацію під контролем. Попри всі пошкодження та завдяки професійній роботі енергетиків в енергосистемі зберігається стабільна частота 50 Гц, працюємо синхронно з європейською континентальною мережею", – розповіли в компанії.

Разом з цим, українців закликають за можливості зарядити мобільні телефони, павербанки, ліхтарики та інші девайси.

Читайте також: 

Також через проблеми з інфраструктурою та дефіцитом електрики ускладнюється процес відновлення роботи метрополітену Києва:

"Зараз, на жаль, в результаті ракетних обстрілів маємо ситуацію обмеження і відсутності електроенергії частини центрів електророзподільної компанії, що живлять", – заявив головний інженер "Київського метрополітену" Віктор Виговський.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що в Україні попит на генератори і павербанки зріc у десять разів.

Дивіться також відео 5 каналу: Без світла та води: як Одеса оговтується після ракетної атаки московитів / включення.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ