Цей народ не перемогти: у Вінниці чоловік побудував власну міні-ГЕС на випадок блекауту

Мешканець Вінниці Іван Верещак побудував невелику гідроелектростанцію на річці Вінничка, яка розташована за 30 метрів від його квартири у багатоповерхівці

На тлі масованих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури та відключення електроенергії вінничанин почав активніше тестувати свою ГЕС, яку він створював 5 місяців. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Вінниця.info".

Електроенергією від цієї ГЕС можна користуватися, наприклад, для освітлення приміщення або для накопичування в автомобільних акумуляторах для заряджання мобільних телефонів, ліхтариків.

"Коли я і моя сім'я поселились у цей будинок біля річки Вінничка в мене відразу виникла думка, що її можна використати, щоб отримати звідси трішки електроенергії. Я з дитинства захоплювався технікою. Мабуть, від батька, який любив майструвати. І це моє хобі ‒ робити електричні механізми. Здобув вищу технічну освіту. Так трапилось, що клопоти, турбота, родина, робота віддаляли мене від цілі збудувати ГЕС. Я збирав матеріали, дивився в інтернеті як працюють аналогічні ГЕС і вже цього року придумав цей механізм. З початком повномасштабного вторгнення моє бажання переросло в нагальну потребу ‒ треба було створити умови, щоб жителі нашого будинку уникнули повного блекауту"

Ця Міні-ГЕС має вигляд колеса, котре постійно крутиться і виробляє електроенергію. Іван стверджує, що почав створювати станцію ще у травні з підручних матеріалів. Спершу він кинув корок від вина та спостерігав за тим, скільки часу йому треба, щоб подолати 10 метрів.

"Швидкість течії підходить. Потім помножив глибину на ширину річки та в цій арифметиці вирахував яка маса води проходить за хвилину. Сам механізм гідроелектростанції зроблений із простих підручних деталей, які я збирав у друзів чи знайомих протягом багатьох років"

Наприклад, ковші та лопаті, які підхоплює течія річки, ентузіаст змайстрував із балонів, де зберігався фреон для холодильних агрегатів. У нього було два балони, ще кілька знайшов серед брухту, а інші вирішив придбати.

Всього на створення установки він витратив приблизно 10 тис грн. Наразі треба тільки встановити генератор, щоб ГЕС виробляла електроенергію.

Раніше "Дивогляд" розповідав, як вберегти зір під час відключень електроенергії.

Дивіться також відео 5 каналу: Пекло на ім'я "Бахмут". Репортаж з найгарячішої точки фронту

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше