Вибух

Як врятуватись від "брудної бомби" – поради

shutterstock.com

"Не слід виключати застосування росіянами "брудних бомб" під час війни"

На тлі російської агресії фахівці поділилися порадами, які можуть допомогти врятуватись від "брудної бомби". Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "Довідка".

"Брудною бомбою" називають суміш вибухівки, наприклад динаміту, і радіоактивних речовин. Також ця бомба відома як радіологічний розсіювальний пристрій (РРП). 

"Не слід виключати застосування росіянами "брудних бомб" під час війни. Ці бомби ще називають "зброєю терористів". Оскільки такі бомби є інструментом залякування, то їх можуть застосовувати на територіях, де немає активних бойових дій і є висока щільність населення. Не слід плутати її з ядерною зброєю. "Брудна бомба" не може створити ядерний вибух, як ядерна зброя, хоч і може поширити радіоактивне забруднення в порівняно невеликих кількостях і на обмежені відстані", – йдеться у повідомленні.

Головна небезпека "брудної бомби" – сам вибух, внаслідок якого можуть загинути чи постраждати люди. Жертвою радіації можуть стати передусім ті, хто знаходиться в епіцентрі вибуху. На великій відстані небезпеку становить лише вдихання пилу, вживання забрудненої їжі чи забрудненої води.

Правила порятунку в разі застосування "брудної бомби" такі ж, як і під час радіаційної аварії на АЕС:

  • прямуйте в укриття та залишайтесь у ньому;
  • слухайте подальші інструкції від органів влади, ДСНС чи поліції.

Раніше "Дивогляд" розповідав, що робити у разі радіаційної аварії.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ