Море

Учені закликають визнати Світовий океан живою істотою і наділити його правами

Shutterstock

З метою захистити морські ресурси нашої планети

Науковці закликають визнати Світовий океан живою істотою і наділити його правами, які мають і люди, і тварини, повідомляє "Дивогляд".

Міжнародна група дослідників оприлюднила статтю, в якій йдеться про необхідність перегляду правового статусу Світового океану. Експерти вважають, що це є вкрай необхідним для того, щоб захистити морські ресурси нашої планети.

Автори відмітили, що саме океани і моря є основним джерелом кисню. Вони також здатні забезпечити людей іншими ресурсами. Водночас із цим океан є чутливим до діяльності людства. Зокрема, через забруднення у водах гинуть цілі види різних істот, що призводить до зміни екосистеми Землі.

"Підтримання статус-кво екологічного права рівносильно узаконеному знищенню природи. Міжнародне право має розвиватися, щоб відображати невід'ємні права океану на існування, процвітання і відродження. Здоров'я океану – це здоров'я людини. Визнання океану живою істотою допоможе просуванню законів, політики та інституційних дій, які зосереджені на потребах океану", – зазначили вчені.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Тихому океані виявили новий острів, про який раніше ніхто не знав.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ