FAKE

Спільні риси фейкових новин, які допоможуть боротися з дезінформацією – дослідження

Shutterstock

Сучасний інфопростір переповнений фейковими новинами, які вміють виявляти далеко не всі

"Дивогляд" повідомляє, що фахівці зі штучного інтелекту поділилися головними особливостями, які допоможуть вам відрізнити справжні новини від брехні. 

Учені з університету Осло зібрали фальшиві новинні статті журналіста New York Times Джейсона Блера, якого викрили ще у 2003 році. Автор створював неправдиві матеріали про американських солдатів за часів війни в Іраку.

Науковці порівняли ці тексти з добіркою реальних новин, які створив Блер. Всі вони були різними за стилем. За результатами дослідження знавці склали список мовних відмінностей, які допоможуть відрізнити вигадані тексти від справжніх:

  • Вигадані тексти були написані у більш неформальному стилі, а ось правдиві містили у собі вищу щільність інформації;
  • У чесних новинах частіше прослідковується використання іменників і слів, що замінюють їх;
  • У фейках автор частіше використовував дієслова в теперішньому часі. Разом із цим, помітно частіше у тексті були присутні займенники, прикметники, емоційно-забарвлені слова та вигуки.

"Також він використовує менше метафор у своїх фейкових новинних статтях, ніж коли пише правду", – розповідає керівниця дослідження Сільє Сюзанна Альвестад.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як розпізнати фейкову фотографію.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ