Динаміки системи гучномовного зв'язку

Центр протидії дезінформації спростував фейки про нові сигнали повітряної тривоги

Shutterstock

Органи місцевого самоврядування мають право самостійно обирати сигнал загальної повітряної тривоги

Центр протидії дезінформації спростував фейкову інформацію про зміну сигналів повітряної тривоги в Україні, передає "Дивогляд".

У постанові Кабінету міністрів України закріплено право змінювати звук, що сповіщає про повітряну тривогу в регіоні залежно від виду небезпеки. Разом із цим, у деяких областях влада вже затвердила нові сигнали, які насправді ж виявилися фейками.

Раніше повідомлялося, що сигнал про хімічну небезпеку відображатиме звук церковних дзвонів. При радіаційній небезпеці лунатиме дзвін в набат, а при евакуації з міста – звук потяга. 

Вінницька міська рада вже навіть затвердила нові звуки повітряної тривоги при хімічній або радіаційній небезпеках і при евакуації. Однак, жоден з цих сигналів не лунатиме, а про наявну небезпеку сповістять вже звичним звуком повітряної тривоги.

Разом із цим, згідно з постановою Кабміну №733 від 27.09.2017 р, яка затверджує Положення про організацію сповіщення, органи місцевого самоврядування мають право самостійно обирати сигнал загальної повітряної тривоги.

Якщо ви на вокзалі почули звук потяга з гучномовців – біжіть в укриття. Сигнал триватиме щонайменше 30 сек і супроводжуватиметься словами диктора "Увага всім!", який розповідатиме порядок дій.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що застосунок "Повітряна тривога" попереджатиме про хімічну та радіаційну небезпеку.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ