FAKE

Як розпізнати фейкову фотографію – Мінцифри

Shutterstock

Інформаційний простір наповнений не лише різною хибною інформацією, але й фейковими фотографіями та картинками

Особливо активно дезінформація почала поширюватися з початку війни в Україні. Як розпізнати фейкову фотографію розповіли у Міністерстві цифрової трансформації, повідомляє "Дивогляд".

Перш за все, вам необхідно уважно проаналізувати фото. Приділіть увагу його перспективі, пропорціям об'єктів, зображених на ньому, фокусу, контрастності та кольорам зображення. Інколи допомагає відповідність порі року, географічній топології, архітектурі навколо, номерам транспорту, назві вулиць тощо.
 
Врахуйте підпис до фото. Такі гучні дописи, як "сенсація", "шок", "це фото видалено, але ми його зберегли" тощо часто приховують маніпуляцію і є фейком. 

Зверніть увагу на ресурс, на якому була розміщена фотографія. Можливо на платформі є ще інші схожі публікації з відповідними зображеннями та кричущими заголовками. Допомогти розпізнати фейк може вказані автор, першоджерело або прикріплені додаткові матеріали.

Ефективним буде перевірити фотографію через спеціальні програми, такі, як Google Search by Images або TinEye, які допомагають встановити першоджерело світлини.

Fotoforensics та Duplichecker дозволяють переглядати зміни пікселів та будь-які махінації з фоторедакторами, а також можуть зчитати геодані, метадані та іншу додаткову корисну інформацію.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про види дезінформації, а також методи протидії їй

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ