ЗСУ

Психо-емоційний стан на день 215-й війни: що ми відчуваємо і як давати цьому раду – відео

5 канал

У мирного населення сьогодні "потрясіння"

Військовий ЗСУ та народний психолог Тарас Білка поділився аналізом психоемоційних станів станом на 26 вересня. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на його YouTube-канал.

За словами Білки, у цивільних сьогодні "потрясіння" – надмірне зворушення та надмірно емоційне переживання певних подій. Потрясіння пов'язане з інформаційно-психологічними операціями (ІПСО), які спрацювали, обстрілами, терором населення. Такий стан відчувається більше на рівні страху та емоційної легкої паніки.

У мирного населення є ще один стан за назвою "відволікання" – заміщення однієї інформації іншою. Наприклад, на спалені військкомати в росії, розстріляним головою приймальної комісії по мобілізації. Це нормально, бо наступає психологічна розрядка. Однак, не варто перекладати відповідальність на когось та покладати надто великих надій.

Стан військових визначається як "внутрішній бар'єр" – це перешкода, яку формує сама людина на шляху сприйняття інформації, яка може загрожувати перебудові уявлень та поведінки. Такий стан з'явився вперше з початку війни.

З одного боку це панічні настрої мирного населення про ядерну зброю, які бачать військові, внаслідок чого створюється бар'єр для сприйняття такої інформації. Військові бачать панічні настрої цивільних про ядерну зброю, що сприяє появі внутрішнього бар’єру, щоб відштовхувати цю інформацію, не сприймати її.

А от стан окупантів сьогодні – "іпсо, яке провалилося". ІПСО, яке розганяють так звані "експерти" про те, чи зможуть наші військові стріляти по мобілізованих в росії, бо це живий щит і не військові, а просто примусово озброєні люди. Це ІПСО повністю провалилось.

Проте продовжується нагнітання з приводу ядерної зброї. Так, кажуть про те, що системи ПВО не працюють, а дрони-камікадзе дуже вправні. Однак, народний психолог радить не панікувати. Якщо ж вже піддалися паніці, то не потрібно її розганяти.

 
Також "Дивогляд" радить переглянути розмову Тараса Білки з Марією Скібінською в ефірі "Час: Online" на "5 каналі".
 
Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.
 
 
 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ