планета Нептун

Супертелескоп "Джеймс Вебб" зробив найчіткішу фотографію кілець Нептуна

@nasa / Instagram

Попереднє фото планети було зроблено ще у 1989 році

Надпотужний космічний телескоп James Webb зробив перші в історії знімки кілець Нептуна в інфрачервоному діапазоні. Як повідомляє "Дивогляд" із посиланням на NASA, ці зображення є найчіткішими за 30 років спостережень.

"Джеймс Вебб" зафіксував сім з чотирнадцяти відомих супутників Нептуна: Галатея, Наяда, Таласса, Деспіна, Протей, Лариса і Тритон. Разом із ними в об'єктив потрапила смуга хмар, що оточують планету в районі південного полюса.

На оприлюднених фотографіях планета має синє забарвлення, яке утворилося в результаті наявності у його атмосфері метану. Цей елемент здатен поглинати червоне та інфрачервоне світло. Оскільки камера телескопа James Webb NIRCam зробила ці знімки у ближньому інфрачервоному діапазоні (довжина хвилі від 0,6 до 5 мікрон), то на світлині планета має синій колір.

Варто відмітити, що попереднє фото планети ще у 1989 році зробив космічний зонд "Вояджер-2". 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що надпотужний космічний телескоп James Webb вперше зробив детальні знімки Марсу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ