James Webb

Супертелескоп "Джеймс Вебб" зробив першу фотографію молодої екзопланети

NASA Webb Telescope / Twitter

На зображенні можна розгледіти деталі, які не зміг би виявити навіть найпотужніший телескоп на Землі

Космічний супертелескоп James Webb вперше зробив фотографію екзопланети, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Європейське космічне агентство (ESA).

Супертелескоп зафіксував екзопланету HIP 65426 b, яку відкрили ще у 2017 році. Тоді науковці використали інструмент SPHERE з телескопу Європейської південної обсерваторії в Чилі. Вони отримали зображення за допомогою коротких інфрачервоних хвиль, але воно не відрізнялося високою якістю.
 
Нове зображення "Джеймса Вебба" було зроблено в середньому інфрачервоному світлі. На ньому можна розгледіти деталі, які не зміг би виявити навіть найпотужніший телескоп на Землі. 
 
Екзопланета HIP 65426 b відносно молода – її вік становить від 15 до 20 млн років, а маса – у 6-8 разів більша за Юпітер. 

Космічний телескоп "Джеймс Вебб" продовжує виконувати свою місію в космосі і досліджувати перші екзопланети та зірки-пенсіонери. 

екзопланета HIP 65426 b
екзопланета HIP 65426 b
Фото: NASA

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що неподалік Землі астрономи виявили потенційно населену планету, що покрита водою

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

 

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ