Глобальна катастрофа

Екстремальна спека може обезлюдити більшу частину Землі – кліматолог

Shutterstock

Учені закликають стримати розвиток глобального потепління

Екстремальна спека у світі може призвести до того, що більша частина Землі буде непридатна для життя, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Science Alert.

Стрімке зростання температури повітря по всьому світу спостерігається вже кілька останніх десятиліть. На цю тему було проведено численну кількість досліджень, результати яких доводять, що екстремальна спека може спричинити смерті й обезлюднення деяких частин Землі.

Особливу увагу вчені акцентують на необхідності зниження рівня парникових газів і гальмування глобального потепління. Планета стрімко нагрівається і науковці попереджають, що до кінця століття у більшій кількості регіонів Землі температура стане небезпечно високою.

Синоптики прогнозують, що більшу частину днів на рік небезпечна спека спостерігатиметься в Індії, Австралії та країнах Африки на південь від Сахари. Звичайно, що ближнім до цих регіонів країнам також варто очікувати на зміну клімату. 

Так, вчені зазначають, що у Чикаго вже до кінця століття відбудеться збільшення небезпечної спеки у 16 разів. Кліматологи закликають стримати розвиток глобального потепління на рівні до 1,5°С, але ймовірність цього становить лише 0,1%.

Попри це, фахівці вважають, що необхідні заходи потрібно вживати вже зараз, оскільки результати дослідження продемонстрували, що кожна третя смерть від спеки у світі викликана глобальним потеплінням. Ймовірно, що з кожним роком цей показник зростатиме.

Кліматологи передбачили, що за даних умов через 30 років у тропічних регіонах небезпечний індекс спеки можливий в більшій кількості днів на рік. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що Арктика нагрівається в чотири рази швидше за інші регіони планети.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ