Марс

Який вигляд має сонячне затемнення на Марсі – NASA (відео)

Shutterstock

Це явище значно відрізняється від того, яке ми можемо спостерігати на Землі

Затемнення, які можна спостерігати з поверхні Марса, дуже відрізняються від земних. Це твердження довели вчені з космічного агентства NASA, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Sciencealert.

Так звані "затемнення" на Марсі зняли марсоходи NASA Opportunity, Curiosity і Perseverance. Вони зафіксували, як супутники Червоної планети Фобос і Деймос, обертаючись навколо планети кожні 7,65 і 30,35 години відповідно, в окремі моменти відкидають тіні на її поверхню.

Щоправда, такі події не можна вважати таким самим затемненням, яке спостерігається на Землі. Вони більше схожі на транзити, які ніколи не блокують повністю сонячне світло. Коли супутники Червоної планети проходять між сонцем і марсоходами, то вони не покривають зірку так, як це робить Місяць. 

Однак, це явище може бути дуже корисним для науковців. Наприклад, вони можуть відстежити рух Фобоса з його гравітаційним впливом на Марс, а у подальшому використати ці дані для дослідження планети.

Науковці також не виключають ймовірність того, що одного дня Місяць настільки наблизиться до Марса, що гравітація планети просто розірве його на кілька частин.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що станеться з людським тілом після польоту на Марс.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ