Вчені вперше виростили "синтетичні ембріони" без сперми, яйцеклітин та матки

Учені виростили позаматковий "синтетичний ембріон" без сперми та яйцеклітини

Weizmann Institute of Science

Більшість синтетичних ембріонів загинули ще на ранніх етапах експерименту, але решта продемонстрували дивовижний результат

Науковці вперше змогли виростити ембріони без використання матки, сперми та яйцеклітин, повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Cell.

Група вчених, яку очолив генетик Джейкоб Ханна, виростили "синтетичні ембріони" з клітин мишей поза маткою. При цьому фахівці не використовували ані сперму для запліднення, ані яйцеклітини.

Повідомляється, що ембріони, які вчені взяли у справжніх живих мишей, вирощували у скляних контейнерах зі стовбурових клітин. 

Джейкоб Ханна відмітив, що більшість синтетичних ембріонів загинули ще на ранніх етапах експерименту, а деякі повністю виросли за 8,5 днів. Цей період становить близько половини терміну вагітності у мишей. На той момент ембріони були на 95% схожі на звичайні мишачі, з наявною плацентою, зачатками хребта і головного мозку, а також серцем, що б'ється.

Однак, коли ембріони помістити в матку миші, вони не змогли "дорости" до необхідного терміну. 

Науковці називають проаналізовану технологію відправною точкою для вирощування органів поза маткою. 

"Ембріон – найкраща машина для виготовлення органів і кращий 3D-біопринтер – ми намагалися наслідувати те, що він робить", – розповів генетик.

Вчені вперше виростили "синтетичні ембріони" без сперми, яйцеклітин та матки
Вчені вперше виростили "синтетичні ембріони" без сперми, яйцеклітин та матки
Фото: Weizmann Institute of Science

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Китаї створили "ШІ-няню", щоб масово вирощувати ембріони у штучних матках.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ