Літак

Швейцарські вчені змогли створити реактивне паливо з води, вуглецю та сонячного світла

Shutterstock

Нова технологія може використовуватися на промислових підприємствах

Науковці зі Швейцарії висунули твердження, що для виготовлення реактивного палива достатньо буде лише води, вуглекислого газу і сонячного світла. Детальніше про це розповідає "Дивогляд" із посиланням на Futurism.

Фахівці створили сонячну вежу, яка для виробництва синтетичних альтернативних видів палива використовує енергію світла. Виключенням є ті види палива, які отримують з викопних ресурсів.

Використовуючи сонячну технологію, науковці змогли виробити синтетичний гас з використанням води та вуглекислого газу (CO2), без залучення викопного палива.

"Кількість CO2, що виділяється при спалюванні гасу в реактивному двигуні, дорівнює кількості, що споживається при його виробництві на сонячній установці. Це робить паливо вуглецево-нейтральним, особливо якщо ми використовуємо CO2, що вловлюється безпосередньо з повітря, як інгредієнт, сподіваюся, в недалекому майбутньому", – розповідає співавтор дослідження Альдо Стейнфельд.

Науковці вважають, що нова технологія може використовуватися на промислових підприємствах з уловлювання вуглецю. Заводи спочатку збиратимуть CO2, а після використовуватимуть його в якості ресурсу на перетворення в паливо без обов'язкового зберігання.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як економити паливо в автомобілі.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ