Всесвіт

Учені зафіксували у глибокому космосі сигнал, схожий на серцебиття

Shutterstock

Фахівці називають таке явище космічною загадкою

Науковці повідомили про отримання дивного радіосигналу з космосу, який нагадує серцебиття, передає "Дивогляд" із посиланням на Nature.

Фахівці провели аналіз знахідки і встановили, що тривалість отриманих через міжгалактичний простір радіо сплесків становить 3 секунди, що у близько 1 тис разів довше за середній показник. 

Такі потужні сплески в радіодіапазоні відбуваються кожні 0,2 сек в межах цього трисекундного проміжку, що здалося дуже дивним спеціалістам.

"Це було не тільки дуже довго, близько трьох секунд, але і періодичні піки, які були напрочуд точними, як серцебиття. Це перший раз, коли сам сигнал є періодичним", – розповів астрофізик Даніеле Мічіллі з Інституту астрофізики і космічних досліджень Кавлі Массачусетського технологічного інституту.

Науковці називають такі випромінювання космічною загадкою. Вони спалахують за мілісекунди, але за цей час встигають випромінювати стільки ж енергії, скільки 500 млн Сонць.

Що цікаво, більша кількість таких швидких радіо сплесків спалахують лише один раз. Якщо відбуваються повторювані сигнали, то вони приймаються лише з однієї точки неба.

"У Всесвіті не так багато речей, які випромінюють строго періодичні сигнали. Прикладами, які ми знаємо в нашій власній галактиці, є радіопульсари та магнетари, які обертаються і виробляють променеве випромінювання, подібне до маяка. І ми думаємо, що цей новий сигнал може бути магнітаром або пульсаром", – пояснив Мічіллі.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що астрономи "спіймали" невловимі атоми космічної мережі.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram – Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ