Медаль Філдса

Українка стала другою в історії володаркою престижної нагороди з математики

відкриті джерела

Жінка "винаходить свіжі та несподівані інструменти, що дозволяють їй долати бар'єри, які стримували нас роками"

Українка Марина В'язовська здобула Філдсівську премію – престижну нагороду з математики. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Twitter.

Церемонію провели у Гельсінкі. 37-річна уродженка Києва, яку номінувала швейцарська Федеральна політехнічна школа Лозанни, отримала медаль за вирішення завдань про пакування куль у багатовимірних просторах.

"В'язовська винаходить свіжі та несподівані інструменти, що дозволяють їй долати бар'єри, які стримували нас роками", – розповів професор математики в Прінстоні Пітер Сарнак.

Таким чином, українка стала другою жінкою, яка отримала цю премію. До цього у 2014 році нагородили Маріам Мірзахані з Ірану, яка померла за три роки.

Міжнародна математична спілка також нагородила француза Уго Дюмініль-Копена, британця Джеймса Мейнарда та американеця Джуна Хео. Спочатку захід хотіли провести у Санкт-Петербурзі та його мав відкрити владімір путін, але через війну церемонію перенесли.

Зазначимо, що Філдсівську премію заснували у 1936 року і з того часу її проводять кожні 4 роки. Медалі отримують за "видатні математичні досягнення" 2-4 лауреати у віці до 40 років.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що український режисер Олег Сенцов одружився.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ