Пам'ятна медаль

У Ватикані випустили пам'ятну медаль, присвячену Україні – фото й відео

vaticannews.va

На виробі зображені три покоління українок

Монетний двір Ватикану випустив пам'ятну медаль, присвячену Україні та миру в ній. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Vatican News.

Це стало першим випадком, коли Ватикан створив медаль для благодійності. Всі кошти від продажу срібної медалі, випущеної у травні, передадуть на допомогу Україну. Вартість кожної становить €50.

Попередньо випустили три тисячі примірників, але наклад планують збільшити до п'яти тисяч. Медалі замовили багато мешканців України, але наразі пошта Ватикану не може їх відправити до нашої країни.

"Дві сторони медалі – плід праці художниць Орієтти Россі та Даніели Лонґо. На реверсі зображені три жіночі постаті, що втікають із міста, знищеного бомбардуваннями, над якими латиницею та кирилицею написано "PAX – MИP", – йдеться у повідомленні.

На лицевій стороні медалі (аверсі) є:

  • голуб миру;
  • герб Папи Франциска;
  • частина молитви, яку понтифік проказав наприкінці загальної аудієнції 16 березня 2022 року: "Господи Ісусе, що народився під бомбардуваннями Києва, що помер в обіймах мами в сховищі Харкова, відправлений двадцятирічним на фронт, помилуй нас"

Окрім цього, на медаль помістили три покоління українок: молоду маму, її матір із валізкою і дочку, яка тримає іграшку.

"Постать жінки випромінює велику гідність, вона виходить із ситуації знищення та прямує до нас, спонукаючи до відповідальності, яку ми, як окремі особи і як країни, маємо перед цими людьми, і насамперед перед людьми, які найбільше страждають від воєн", – розповів глава Монетного двору Мауро Олів'єрі.

https://www.youtube.com/watch?v=nZftDKW7h8I&ab_channel=VaticanNews

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Папа Римський прокоментував ракетний удар по ТЦ у Кременчуку.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ