Магдален Андерссон і Володимир Зеленський

Президент України отримав цінний подарунок від прем'єрки Швеції – фото

Офіс президента

Йдеться про наказ короля щодо визнання незалежності Війська Запорозького як держави

Прем'єрка Швеції Магдалена Андерссон у рамках візиту до України передала Володимиру Зеленському копію листа Карла XII, який датується початком XVIII століття. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Офіс Президента.

У листі, який зберігав національний архів Швеції, йдеться, що король наказує визнати незалежність Війська Запорозького як держави. Цей артефакт у рамці прем'єрка передала Президенту України на спільній пресконференції.

"Він (король – "Дивогляд") там дав настанову шведському послу, щоб той визнав Запорізьку Січ як незалежну державу, щоб не було утисків від московського царя", – розповіла Андерссон і зазначила, що це добре вкладається у нинішню політичну ситуацію.

Магдален Андерссон і Володимир Зеленський
Магдален Андерссон і Володимир Зеленський
Фото: Офіс президента

Прем'єрка вважає, що свого часу Карла XII вразила козацька демократія. Цей лист у 1711 році він написав для свого посла у Туреччині, який мав гарантувати свободи України та запорізького козацтва. Спочатку Зеленський показав журналістам документ, а потім зачитав його фрагмент:

"Щоб якнайшвидше втілити в життя статтю про волю України та всіх козаків. Щоб всій Україні та Війську Запорозькому при нинішньому полководцю Пилипу Орлику повернути давню свободу, володіння своєю землею та її колишні кордони, щоб відтепер цей народ став незалежною державою і більше ніколи не підлягав покорі чи захисту царя"

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що Швеція оголосила про виділення додаткової військової допомоги для України.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Читайте також: Допоможи ЗСУ – врятуй свій дім: офіційні реквізити та посилання

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ