Україна та Велика Британія

Віза, виплати, житло і робота: що мають знати українці у Великій Британії

Shutterstock

Якщо ви збираєтеся в Англію – врахуйте ці поради

Великобританія є однією з країн, що приймає українців, які рятувалися від війни у своїй державі. Ті, хто ще ніколи не відвідував цю країну, можуть зіткнутися з труднощами під час оформлення.

Порадами з українськими біженцями поділилася переможниця 11 сезону реаліті-шоу "Холостяк" Анна Богдан, передає "Дивогляд". Жінка тривалий час працювала у сфері туризму і через повномасштабне вторгнення росії була вимушена тимчасово переїхати до Великої Британії.

Анна Богдан розповіла, що всім громадянам України, які збираються в Англію, необхідно мати спеціальну візу. Через війну українцям значно спростили процедуру її отримання.

Власники біометричного паспорту можуть оформити британську візу онлайн. У разі, якщо відповідного паспорта немає – зверніться у сервісний центр для того, щоб вам зробили цифрове фото;

Існує два варіанти візи:

  1. для членів сімей громадян Великої Британії та членам сімей громадян України, що мають дозвіл на ПМП;
  2. спонсорська віза за програмою Home for Ukraine.

Важливо врахувати ще й наявні обмеження, що спричинені пандемією COVID-19. З 18 березня 2022 року всі відвідувачі Англії звільняються від обов'язкового проходження тесту на коронавірус, а також не повинні відбувати самоізоляцію після прибуття у країну. 

Наявність сертифікату про отримання двох доз вакцини є обов'язковим.

Важливо знати і про оформлення документів і отримання статусу біженця (або тимчасового прихистку):

"Після приїзду ставлять візу на шість місяців, за цей час потрібно оформити візу на три роки. У цей час ви можете подорожувати в Україну чи будь-яку іншу країну і повертатися до Великої Британії", – зазначила Богдан.

На території Великої Британії можна також отримати безкоштовне житло за програмою спонсорської візи. Воно видається на термін від шести місяців.

Вартість оренди залежить від регіону проживання. Чим ближче до центру Лондона – тим вартість житла вища.

У Великій Британії передбачені соціальні виплати для дорослих і дітей. Біженцям виплачується одноразова допомога у розмірі £200 (понад 7 тис. грн).

"Дорослі можуть отримувати до £480 (18 тис грн) за програмою Universal credit щомісяця. На дітей виплати £92 (3,4 тис грн) за одну дитину та £76 (2,8 тис грн) за другу, третю, – зазначила Анна.

Українці також можуть претендувати на працевлаштування. Мінімальна заробітна плата у Великій Британії становить від £1200 (44 тис. грн). При цьому важливим є знання мови та досвід роботи.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як українці можуть перебувати на території європейських країн.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ