Автомобільні зимові шини

Чому варто змінювати зимову гуму на літню і чи можна цього уникнути – поради

Shutterstock

Сьогодні кількість водіїв зростає, а разом із цим і з'являються запитання: як часто необхідно змінювати гуму і навіщо це взагалі робити?

Через повномасштабне вторгнення росії в Україну наприкінці лютого велика кількість людей вирушила за кордон і не має змоги обслуговувати свою автівку вчасно і у повному обсязі.

У зв'язку з цим, все частіше виникає питання: чи можна влітку їздити на зимовий шинах і чи дійсно у такий спосіб вийде заощадити? Відповіддю на це питання ділиться "Дивогляд".

Перш за все, варто звернути увагу на склад гуми вашого автомобіля. Зимова гума буде м'якшою за літню. У ній також використовується велика кількість каучуку, у порівнянні з літньою. Зимова гума пристосована для руху дорогами при температури не вище 25°С, а отже, нагрітий сонцем асфальт влітку руйнуватиме шини у кілька разів швидше.

Їзда влітку на зимових шинах не вважається порушенням, але в разі цього вже восени ви зіткнетеся з необхідністю купувати нову гуму.

Ефективність гуми також відіграє важливу роль. Зимові шини мають протектор – спеціальний захист, який дозволяє їздити в умовах ожеледиці та снігу. Влітку ж такий протектор втрачає ефективність і збільшує гальмівний шлях у теплу пору року до 10 м при їзді на зимовій гумі.

Варто сказати і про керованість. Влітку зимова гума буде "плисти" і це особливо відчуватиметься на поворотах та високих швидкостях. Саме тому, якщо ви не можете змінити зимову гуму на літню – не розганяйтеся, щоб уникнути неприємностей.

Особливо гостро сьогодні постає проблема з пальним, яке зараз у дефіциті. При їзді на зимовій гумі автомобіль витрачатиме більше пального, у порівнянні з їздою на літніх шинах. Це обумовлено тим, що при збільшеній вазі машина отримує більше навантаження і потребує додаткової "енергії" від бензину.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як економити паливо в автомобілі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ