Робота

Чи можуть українці отримати відпустку у період воєнного стану

Shutterstock

З наближенням літа багато хто почав задумуватись питанням відпустки цього року

У зв'язку із повномасштабним вторгненням путінської росії в Україну, по всій території нашої держави було введено воєнний стан. Зокрема, були впроваджені й нові правила, що стосуються організації трудових відносин.

З наближенням літа багато хто почав задумуватись щодо відпустки цього року. Як українці можуть використати законну відпустку цього року, розповідає "Дивогляд".

Відповідно до закону № 2136-ІХ "Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану", максимальна тривалість щорічної відпустки може становити не більше 24 календарних днів доки в Україні триває воєнний стан.

У випадку, якщо працівнику належить більше, ніж 24 календарні дні відпустки, то решту він зможе отримати вже після завершення воєнного стану.

Разом із цим, працівники можуть претендувати на додаткові соціальні та іншого виду відпустки, про які йдеться у Законі України "Про відпустки".

Роботодавець має право відмовити працівнику у відпустці у період воєнного стану лише в тому випадку, якщо працівник виконує роботу на об'єктах критичної інфраструктури. Виключенням є декретна відпустка, пологи та відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. 

Решта працівників (які не залучені до робіт на об'єктах критичної інфраструктури) можуть претендувати на відпустку за заздалегідь узгодженим графіком.

Працівник також може претендувати на відпустку за свій рахунок, без збереження заробітної плати та без обмежень щодо тривалості. Раніше така відпустка тривала не більше 15 днів.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як легко повернутися до роботи після відпустки.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ