Мило

Як власноруч приготувати мило з сала – поради хіміка

Shutterstock

Візьміть на озброєння

Вже досить давно люди почали готувати ароматне мило власноруч, але в умовах війни це вважається вимушеним заходом через дефіцит цього товару в магазинах. Саме тому "Дивогляд" розповідає вам, як приготувати мило з сала. 

Кандидат хімічних наук та учасник реаліті-шоу "Пара на мільйон" Гліб Репіч розповів, якої послідовності у такому способі приготуванні мила дотримується він.

Для приготування вам знадобляться:

  • 150 гр сала;
  • 60 гр натрій гідроксиду;
  • 150 гр солі.

Спочатку наріжте сало кубиками і викладіть його у каструлю. Додайте до продукту натрій гідроксид. У разі чого, цей інгредієнт можна замінити звичайними гранулами для очищення труб. Каструлю поставте на середній вогонь.

"Через 10 хвилин сало почне топитися, луг вступить у реакцію з жирами, утворюючи гліцерин і натрієві солі жирних кислот, що є нічим іншим, ніж милом. Через 30 хвилин воно почне збиратися на поверхні розчину. Недаремно ця реакція називається реакцією омилення", – пояснив Гліб Репіч.

Варити цей розчин необхідно близько трьох годин. По завершенні цього часу додайте до рідини літр звичайної води. В результаті ви отримаєте мильний клей, з якого необхідно виділити мило. 

"Для цього додайте туди 150 г солі. У розчині солі мило не розчиняється та виділяється у вигляді осаду. Такий процес називається висолюванням. Після охолодження мило збирається на поверхні у вигляді коржа. Це ядрове мило", – додав хімік.

Після цього відтисніть мило, але не кваптеся одразу використовувати його. Такий продукт містить у собі залишки лугу, які можуть пошкодити шкіру і вона почне злазити.

Щоб цього не сталося, розчиніть мило у воді і знову очистіть його висолюванням. Після цього ще раз відтисність воду і викладіть його у форму сушитися (бажано на сонце). Використовувати мило можна буде за кілька днів. 

"Очищене мило не матиме неприємного запаху та майже не міститиме лугу. Залишилося надати йому форму. Для цього можна скористатися формами для випічки або просто сформувати кульки", – сказав учасник реаліті.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як відтерти залишки скотчу від вікна і скла.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ