Страсна п'ятниця 2024: що категорично заборонено робити у найскорботніший день року

firtka.if.ua

Тиждень напередодні Великодня вважається страсним. Кожен його день віряни згадують останні дні земного життя Ісуса Христа, відвідують церковні служби і каються

Найскорботнішим днем в році є страсна п'ятниця. Щороку вона припадає на різні числа, але відзначається за три дні до Воскресіння Христового.

Вважається, що саме у цей день Ісус Христос був розп'ятий, прийнявши на себе мученицьку смерть. Щороку Страсна п'ятниця відзначається за три дні до Воскресіння Христового.

Історія розп'яття Ісуса Христа

Коли верховний суд звинуватив Ісуса у богохульстві, римський правитель Юдей Понтій Пілат висунув вирок, якого вимагав натовп – розп'яття на хресті.

Після довгих страждань Ісус Христос помер і ввечері п'ятниці його тіло зняли з хреста, загорнули у полотно і поховали в печері. За три дні після розп'яття він воскрес, а його відбиток залишився на цьому полотні. Цей день називають Воскресінням Христовим, або Великоднем.

Світло розп'яття Христа
Світло розп'яття Христа
Фото: Depositphotos

Заборони у Страсну п'ятницю

У найскорботніший день року у церквах не правиться Божественна літургія. Замість неї читається Євангеліє про Страсті Христові. 

Віруючим людям у цей день варто відмовитися від деяких звичок:

  • Не споживати їжу. Суворий піст триває і його варто дотримуватися. Наприкінці дня дозволяється з'їсти шматочок хліба і випити води;
  • Не слухати музику. Цей день треба повністю приділити скорботі, тому варто відмовитися від прослуховування музики, перегляду фільмів та веселощів;
  • Не займатися важкими справами. Прибирання в домі мало відбутися у "Чистий четвер", за день до Страсної п'ятниці. У цей день також заборонено прибирати на городі або в саду, шити і вишивати.

Що треба робити у Страсну п'ятницю

  • Упродовж всього дня треба читати молитви і каятися за свої гріхи;
  • Віряни можуть піти до церкви, до Божого гробу. Але потрапити до плащаниці треба до вечора;
  • Дехто у цей день пече паски – традиційні Великодні паски. Вважається, що спечена у цей день паска довго зберігатиметься свіжою і не покриється цвіллю.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли цього року святкують Великдень і яких традицій дотримуються.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше