Страсна п'ятниця 2022: що категорично заборонено робити у найскорботніший день року

firtka.if.ua

Тиждень напередодні Великодня вважається страсним. Кожен його день віряни згадують останні дні земного життя Ісуса Христа, відвідують церковні служби і каються.

Найскорботнішим днем в році є страсна п'ятниця. Щороку вона припадає на різні числа, але відзначається за три дні до Воскресіння Христового.

Вважається, що саме у цей день Ісус Христос був розп'ятий, прийнявши на себе мученицьку смерть. Щороку Страсна п'ятниця відзначається за три дні до Воскресіння Христового.

Історія розп'яття Ісуса Христа

Коли верховний суд звинуватив Ісуса у богохульстві, римський правитель Юдей Понтій Пілат висунув вирок, якого вимагав натовп – розп'яття на хресті.

Після довгих страждань Ісус Христос помер і ввечері п'ятниці його тіло зняли з хреста, загорнули у полотно і поховали в печері. За три дні після розп'яття він воскрес, а його відбиток залишився на цьому полотні. Цей день називають Воскресінням Христовим, або Великоднем.

Світло розп'яття Христа
Світло розп'яття Христа
Фото: Depositphotos

Заборони у Страсну п'ятницю

У найскорботніший день року у церквах не правиться Божественна літургія. Замість неї читається Євангеліє про Страсті Христові. 

Віруючим людям у цей день варто відмовитися від деяких звичок:

  • Не споживати їжу. Суворий піст тривай і його варто дотримуватися. Наприкінці дня дозволяється з'їсти шматочок хліба і випити води;
  • Не слухати музику. Цей день треба повністю приділити скорботі, тому варто відмовитися від прослуховування музики, перегляду фільмів та веселощів;
  • Не займатися важкими справами. Прибирання в домі мало відбутися у "Чистий четвер", за день до Страсної п'ятниці. У цей день також заборонено прибирати на городі або в саду, шити і вишивати.

Що треба робити у Страсну п'ятницю

  • Упродовж всього дня треба читати молитви і каятися за свої гріхи;
  • Віряни можуть піти до церкви, до Божого гробу. Але потрапити до плащаниці треба до вечора;
  • Дехто у цей день пече паски – традиційні Великодні паски. Вважається, що спечена у цей день паска довго зберігатиметься свіжою і не покриється цвіллю.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, коли цього року святкують Великдень і яких традицій дотримуються.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше