Великдень 2022: коли його святкують і яких традицій дотримуються

Найсвітліше свято для вірян настане вже зовсім скоро

Щороку православні християни святкують світле свято – Великдень. У 2022-му воно припадає на неділю 24 квітня. Про традиції святкування Воскресіння Христового вам розповідає "Дивогляд". 

Православні християни завжди святкують Великдень після Великого посту. Кожен рік у різні дати люди вшановують Воскресіння Христове. У 2022-му році християни святкуватимуть Пасху за тиждень після католиків.

Варто також відмітити, що саме з Великодня розпочинається відлік у церковному календарі. Через це багато християн називають Пасху "святом свят та урочистістю з урочистостей".

Саме від дня Воскресіння Господнього віряни відраховують дати інших церковних свят: Трійця, Вознесіння Господнє, Масляний тиждень, Великий піст, Лазарева субота, Світла Седмиця і інші.

Чому дата Великодня завжди різна?

День святкування Пасхи розраховується за місячним календарем і зазвичай припадає на першу неділю після повного місяця, що після весняного рівнодення. Таким чином, у різні роки Великдень може випасти на дати від 4 квітня до 8 травня.

Також дата святкування Воскресіння Господнього відрізняється у православних та католиків. Все через те, що церкви використовують різні календарі літочислення: християни східного обряду дотримуються юліанського календаря, а християни західного обряду – григоріанського.

Традиції святкування Пасхи

У кожному регіоні дотримуються своїх правил і традицій щодо святкування Великодня, але здебільшого вони залишаються незмінними для всіх.

  • нічне пасхальне богослужіння відрізняється особливою урочистістю, оскільки Пасха в церковному календарі вважається найбільшим святом;
  • христосування – особливе пасхальне привітання – також є обов'язковим. Замість вітання варто говорити "Христос Воскрес", а у відповідь на це ви почуєте "Воістину Воскрес";
  • вогонь у цей день вважається Божим Світлом, тому віряни запалюють свічки або лампадки і несуть їх додому;
  • після богослужіння прийнято накрити стіл з тих продуктів, які ви освятили вночі. Таким чином завершується Великий піст;
  • важливими у цей день є свячений пасхальний куліч (паска) і яйця-крашанки. Вони символізують воскресіння Ісуса Христа;
  • тиждень перед Пасхою вважається тихим – семиденне мовчання. На цей період віряни відмовляються від розваг і активно моляться Богу. Великодні Передзвони означають, що семиденна тиша завершилася;
  • молитва під час церковних передзвонів приносить здоров'я, удачу та благополуччя: "Христос Воскрес, моїй родині здоров'я, моєму дому багатства, моєму полю врожаю. Амінь".

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, що покласти у великодній кошик і чого не можна святити.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше