Як навчити дітей української мови – поради

Акторка кіно та дубляжу Наталка Денисенко, вирішила поділитися з російськомовними батьками рекомендаціями, які допоможуть дітям розмовляти українською мовою у побуті.

"Коли я перейшла у спілкуванні в побуті українською – то це був мій свідомий вибір. Я просто ввімкнула мозок! До цього "переключення" я і так гарно знала нашу мову і могла вільно нею спілкуватися, та в житті все одно використовувала рашистський суржик. Відомо вже багато причин, чому ми, українці, стали жертвами цієї пропаганди. Аналізуючи своє життя я розумію, що саме так все і відбувалось!"

За словами Денисенко, вона з самого дитинства спілкувалася суржиком. Також вона використовувала його для спілкування з чоловіком і друзями, а тому її син з народження чув російську мову. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на її Instagram.

Окрім цього, хлопець переважно дивився мультики чужою мовою, а отже розмовляв так само. Свого часу акторка вирішила це виправити, а тепер ділиться інструкцією, яка може допомогти іншим батькам.

Україна
Україна
Фото: Shutterstock

Читайте також:

Пояснити, для чого

Жінка кожного дня розмовляла з сином про те, чому вона стала розмовляти українською. Так, вона казала, що "російська мова, якою я розмовляла з тобою раніше, це мова нашого ворога! Ми думали що вони наші друзі і говорили з ними однією мовою, а вони прийшли вбивати наших людей і кидати бомби, тому я не хочу більше говорити цією мовою, вона чужа! Всі наші пращури говорили українською".

На думку матері, ці факти історії треба розповідати дітям як казку, завдяки якій вони все зрозуміють.

Початкова допомога

Спочатку буде важко, але головне – практика. Якщо дитина каже вам російські слова, то перекладайте їх і пропонуйте надалі використовувати рідну мову. Коли вам це вдасться, то хваліть дитину, акцентуйте увагу на її успіхах і заохочуйте до подальшого вивчення української.

"Зауважте, що дитині треба більше часу. І не робіть це примусово! Пояснюйте лагідно те, чому це важливо"

"Ні" російським мультикам

Не треба показувати дитині мультики російською мовою. На щастя, є багато цікавого контенту українською мовою, котрий легко знайти як на телебаченні, так і в Інтернеті.

Спілкування виключно українською

Передусім треба почати з себе, щоб бути прикладом. Якщо важко, то згадайте, що нашу рідну мову "знищували сотнями років і дискредитували", що "вбивало нашу націю". Саме тому, на думку Денисенко, українцям треба стати справжніми націоналістами, щоб наша рідна мова була на першому місці.

До речі, раніше "Дивогляд" повідомляв, як допомогти дитині при тривалій евакуації.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш Telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше