Діти

Як допомогти дитині при тривалій евакуації – поради РНБО

Shutterstock

Час, проведений у дорозі, дуже виснажує дитину, а інколи навіть лякає

Вторгнення кацапів на територію нашої держави змусило українців евакуюватися. Зокрема, жінок та дітей.

За місяць війни свої домівки вимушено покинули 4,3 млн дітей, що становить більшу частину дитячого населення України (7,5 млн). Близько 1,8 млн малюків евакуювалися за кордон, а решта 2,5 млн переїхали у більш безпечні міста.

Час, проведений у дорозі, дуже виснажує дитину, а інколи навіть лякає. "Дивогляд" повідомляє, що Центр протидії дезінформації при РНБО України поділився порадами щодо того, як необхідно поводитися з дитиною у дорозі під час примусової евакуації у період війни.

Перш за все, не забувайте спілкуватися зі своїм малюком. Розкажіть йому, куди ви їдете і чим займатиметеся у новому місті. Під час дороги намагайтеся розповідати де ви перебуваєте. Це допоможе дитині тримати ситуацію під своїм контролем.

Не забудьте взяти з собою улюблену іграшку або річ дитини. Коли малюк напружуватиметься і лякатиметься, цей предмет заспокоїть його і нагадає про домівку.

Обов'язково обговоріть правила поведінки у дорозі. Особливо приділіть увагу перетину блок-постів та кордонів. Наголосіть на тому, що у цих місцях необхідно триматися дорослої людини.

Обов'язково візьміть з собою їжу, а також смаколики, які дуже полюбляє дитина. Час від часу балуйте малюка ними.

Також можна взяти з собою в дорогу настільні ігри, планшет або книгу, яка буде цікава малюку.

І найголовніше, не впадайте в паніку. Дитина відчуває стан батьків та дорослих, з якими він їде. Тому намагайтеся тримати свої емоції під контролем.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як заспокоїти і чим зайняти дитину у бомбосховищі.

Поки на нашій землі війна, навіть "Дивогляд" – це не про котиків і пандочок, а про перемоги нашого війська! Наш telegram Дивогляд 5.UA.

Друзі! Ми сьогодні боремося за нашу свободу, незалежність, за право бути вільною людиною на своїй землі.

Нас захищають справжні Супергерої: ЗСУ, Нацгвардія, Тероборона, МВС, усі небайдужі Громадяни, які об'єдналися заради захисту Батьківщини.

Ми маємо безпрецедентну підтримку міжнародних партнерів. Увесь світ підтримує Україну.

Зберігаємо спокій, підтримуємо один одного, читаємо тільки перевірені новини та допомагаємо армії.

ЄДИНІ ОФІЦІЙНІ РЕКВІЗИТИ НБУ ДЛЯ ЗБОРУ КОШТІВ НА ПОТРЕБИ АРМІЇ: https://bank.gov.ua/ua/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

ПЕРЕРАХУЙТЕ "КОВІДНІ" ГРОШІ З Є-ПІДТРИМКИ НА АРМІЮ: https://www.portmone.com.ua/r3/uk/terminal/index/index/id/118103/

ВІДПРАВТЕ ДРУЗЯМ ЗА КОРДОН ПОСИЛАННЯ АНГЛІЙСЬКОЮ МОВОЮ: https://bank.gov.ua/en/news/all/natsionalniy-bank-vidkriv-spetsrahunok-dlya-zboru-koshtiv-na-potrebi-armiyi

Разом до перемоги над російськими окупантами!

Слава Україні! Героям слава!ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ