Жінка зачиняє вікно

Що робити українцям у разі аварії на хімічному об'єкті – поради

Shutterstock

"Тримаймося. Все буде Україна"

Окупанти цієї ночі спричинили техногенні катастрофи у Харкові та у Василькові. Саме тому українцям розповіли, що потрібно робити у разі аварій на хімічних об'єктах. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Telegram-канал Держспецзв'язку.

Передусім зачиніть вікна та не відчиняйте їх, якщо у цьому немає нагальної потреби. Якщо все ж таки відчинили, то завішайте їх вологою або марлевою тканиною, яку потрібно періодично змінювати.

Не перебувайте тривалий час на повітрі. Використовуйте систему кондиціонування та очищення повітря.

Також розмістіть у приміщенні ємність з водою, яка підвищить вологість повітря. Не забувайте регулярно влаштовувати вологе прибирання. У разі появи запаху диму негайно надягніть вологу маску та ізолюйте вологою тканиною віконні та дверні отвори.

Вживайте багато рідини (для дорослого 2-3 літри щодня). Зокрема, краще підсолену та мінеральну лужну воду, молочнокислі напої (мінеральні напої, киснево-білкові коктейлі). Відмовтеся від газованих напоїв.

Кілька разів на день приймайте душ, промивайте ніс і горло.

"Якщо маєте проблеми із серцево-судинними захворюваннями, додатково проконсультуйтеся з лікарем. Краще за все – негайно виїхати з місця, близького до аварії, у разі неможливості виконуйте ці мінімальні поради. Тримаймося. Все буде Україна", – йдеться у повідомленні.

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ