Як правильно підготувати "тривожну валізу" – список від ДСНС

Ніколи не завадить розуміти, як насправді потрібно складати "тривожну валізу" і що в неї потрібно покласти.

Адже існує безліч надзвичайних ситуацій, які можуть вимагати негайної евакуації. А, коли у твоїх сусідів зі сходу явні ментальні проблеми, то й поготів, пише "Дивогляд".

ДСНС опублікував детальний список того, що потрібно підготувати і скласти у зручний місткий рюкзак. Якщо у вас вже готова "валізка", перевірте чи все на місці:

"Тривожна валіза"
"Тривожна валіза"
Фото: Facebook / ДСНС

1. Документи та гроші

Паспорт і копії всіх необхідних документів (свідоцтво про народження, військовий квиток, документи про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, документи на власність). Гроші (готівку та банківські картки).

2. Необхідна техніка

Зарядні пристрої для телефонів, радіоприймач, ліхтарик, сигнальні пристрої, компас, годинник, компактний набір інструментів (мультитул), ніж, пакети для сміття, блокнот, олівець, нитки, голки, сірники, запальнички.

3. Одяг та гігієнічні засоби

Теплий одяг (якщо є можливість – термоковдра), спідня білизна, надійне зручне взуття. Всі необхідні для вас засоби особистої гігієни.

4. Аптечка

Зберіть необхідний стандартний мінімум, обов’язково ліки, які ви приймаєте постійно і медичні рецепти.

5. Посуд та продукти харчування

Посуд, у якому ви зможете приготувати, розігрівати та зберігати їжу. Вода та продукти харчування тривалого зберігання, які не потребують додаткового приготування, на 3 доби.

Про те, як саме підготувати запаси їжі, ми писали раніше.

Що має бути в аптечці

Аптечка
Аптечка
Фото: Shutterstock

Увага! Перевірте заздалегідь терміни придатності всіх препаратів.

  1. Спирт - Знадобиться і сухий, і медичний спирт, а також антисептичні засоби – для дезінфекції рук і спиртові серветки.
  1. 2 пари гумових рукавичок
  2. Клапан з плівкою для проведення штучного дихання.
  3. Ножиці, якими можна швидко розрізати одяг на травмованій людині.
  4. Ліки, якими ви користуєтеся та рецепти на медикаменти.
  5. Марлеві серветки, пластирі різних розмірів.
  6. Великий шматок тканини, якою можна зафіксувати кінцівку постраждалого.
  7. Засоби для зупинки кровотечі: турнікет, кровоспинний бинт із гемостатичним засобом, нестерильні марлеві та еластичні бинти.
"Тривожна валіза"
"Тривожна валіза"
Фото: Facebook / ДСНС

Нагадаємо, напередодні російський диктатор Владімір Путін підписав документ про визнання Росією незалежності так званих "ДНР" та "ЛНР" та підтвердив, що російські війська офіційно увійдуть на територію Донецької та Луганської областей.

Раніше CNN оприлюднили нові супутникові знімки, які свідчать про посилену активність російських військ, розміщених поряд із північно-східним кордоном України.

Не втрачаємо оптимізму! Не розводимо паніку! Готові до гіршого, але сподіваємося на краще!

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше