Давньоримська статуетка, знайдена Артуром Брандом

Детектив відшукав стародавній артефакт, що зник півсторіччя тому – фото

RFI English / Twitter

Предмет не сподівалися відшукати

Нідерландський артдетектив Артур Бранд знайшов бронзову давньоримську статуетку, яку в 1973 році викрали з французького музею. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Euronews і BBC.

40-сантиметровий артефакт датується I століттям і був знайдений у 1894 році під час археологічних розкопок галло-римського поселення. Він майже 50 років тому знаходився у музеї у комуні Шатійон-сюр-Сен, але звідти його вкрали злочинці разом з 5 тисячами давньоримських монет.

Статуетку не сподівалися відшукати, але одного разу до артдетектива Артура Бранда звернувся австрійський колекціонер, бо хотів перевірити нещодавно легально придбану статуетку. Чоловік розслідував цю справу та зрозумів, що це вкрадений півсторіччя тому артефакт.

Колекціонер усвідомив цінність цього предмету та повернув його до музею. Згідно французькому законодавству, власника мали нагородити за те, що той зберігав знахідку, але детально нічого невідомо. Також віддячили Брандо – він може завжди безкоштовно відвідувати музей.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що у Німеччині зловмисники вкрали дорогу.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ