NASA

Учені NASA представили винахід, який миттєво "заклеює" рани, наче бинт – фото

Shutterstock

За своїм виглядом пристрій дещо нагадує пістолет

У NASA створили унікальний біопринтер, який може виробляти бинти з клітин людської шкіри. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сайт Національного агентства з питань аеронавтики та досліджень космічного простору.

Розробка отримала назву Bioprint FirstAid. За своїм виглядом вона дещо нагадує пістолет. Для роботи біопринтера потрібне спеціальне чорнило, яке поєднується з живими клітинами людини.

Таким чином формується міцний матеріал. На перший погляд він нагадуватиме гіпс.

Учені NASA, що знаходяться на МКС, вже протестували свій винахід та поділилися першими результатами. Вони відмітили, що матеріал на шкірі людини формується досить швидко і миттю "заклеює" порізи та опіки. 

"Звичайні бинти не завжди можуть бути в космосі. Наприклад, у разі порушення поставок вантажів на МКС є ризик, що медичні приналежності закінчаться, а будь-яка рана для астронавтів дуже небезпечна через сильну кровотечу в умовах невагомості", – автори проєкту. 

 винахід, який миттєво "заклеює" рани наче бинт
винахід, який миттєво "заклеює" рани наче бинт
Фото: nasa.gov

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав, як українець створив рішення для карти Марса, яку використовує NASA.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ