Ракета NASA

NASA вперше показало величезну ракету для польоту на Місяць – фото

NASA

Перший політ планують вже протягом цього року

У Космічному агентстві NASA (НАСА, National Aeronautics and Space Administration) вперше розмістили знімки зі своєю величезною ракетою, на якій хочуть дістатися Місяця. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на BBC.

Відомо, що інженерами Космічного центру Кеннеді у Флориді була поєднана 65-метрова основна ступінь ракети Space Launch System (SLS, Система космічного запуску) з двома прискорювачами. Завдяки цьому вони вперше об'єднали усі 3 елементи ракети.

Запуск SLS в перший політ у NASA планують вже протягом цього року. Це випробування вже назвали місія "Артеміда-1", у рамках якої на Місяць хочуть доставити корабель "Оріон".

Цікаво, що на останньому поки що не буде астронавтів, бо спочатку хочуть задіяти безпілотний режим під час тестування. Можливо, перші люди завдяки SLS опиняться на Місяці вже у 2023 році. До складу гігантської ракети увійшли:

  • гігантська ступень з паливними баками
  • 4 баки та 2 твердопаливні прискорювачі, де довжина кожного 54 м

Є надія, що "Артеміда-3" – перша місія по висадці людей на Місяць після "Аполлона-17", яка сталася у 1972 році. Контракт на створення посадкового модуля на поверхню земного супутника NASA уклала з компанією SpaceX Ілона Маска, яка має пристосувати для цієї цілі Starship.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що астрономи помітили таємничий миготливий об’єкт неподалік від центру Чумацького Шляху.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ