Біткоїн

Чоловік, який викинув диск із біткоїнами на $352 млн, може їх повернути – як це пов'язано із NASA

Shutterstock

Фахівці оцінюють імовірність успіху на рівні 80-90%

Мешканець Великої Британії Джеймс Говелс 8 років тому викинув жорсткий диск, де були біткоїни. Тепер він звернувся до фахівців із NASA, щоб спробувати його повернути. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mirror.

На рахунку чоловіка було 7,5 тис біткоїнів, які наразі коштують приблизно $352 млн. Чоловік дізнався, що раніше американське космічне агентство залучало компанію Ontrack до відновлення жорсткого диска космічного шатлу "Колумбія", що потрапив в аварію у 2003 році.

Накопичувач знайшли через півроку на дні озера та відновили звідти 99% інформації. Тепер Говелс веде перемовини з Ontrack, щоб повернути свої біткоїни. Зокрема, йдеться про маленький фрагмент даних із криптоключем, який дозволить отримати доступ до віртуального гаманця.

Джеймс Говелс
Джеймс Говелс
Фото: Athena Pictures

Якщо жорсткий диск не зламався за ці роки, то, на думку експертів, з імовірністю 80-90% можна буде повернути криптовалюту. Для цього потрібно знайти гаджет на звалищі у Ньюпорті (Вельс).

У міській раді британського міста вважають, що масштабна пошукова операція може негативно вплинути на екологію, а тому Говелс запропонував владі 25% від отриманої суми. Однак, чиновників цікавить, хто буде покривати витрати, якщо проєкт провалиться. Втім, власник жорсткого диску запропонував контракт, у якому передбачать такий розвиток подій.

"Я зібрав повний консорціум експертів у цій галузі, щоб спростувати всі твердження, які, за словами ради, викликають у нього побоювання. Я розмовляв зі спеціалістами з відновлення даних, які працювали з NASA над відновленням даних із космічного корабля "Колумбія". Вони змогли впоратися з шатлом, що вибухнув, і, схоже, не бачать великої проблеми в тому, щоб розшифрувати мій диск", – розповів Говелс.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що програміст забув пароль від електронного гаманця, внаслідок чого він може втратити біткоїни на $240 млн.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ