Горбатий кит

"Відкриває нові можливості": українські дослідниці три місяці "ловили" в океані горбатих китів – унікальні фото

ca.wikipedia.org

Науковці вже отримали нову і цікаву для них інформацію щодо міграції істот

Українські вчені спостерігали за життям горбатих китів і поділилися дивовижними знімками. Ними з вами ділиться "Дивогляд" із посиланням на Facebook Національного арктичного наукового центру. 

Дві дослідниці Каріна Вишнякова та Юля Іванчикова близько трьох місяців переслідували морських ссавців в одному з районів Південного океану. Перебуваючи на борту українського траулера "Море Содружества" вони годинами стежили за океаном і намагалися "зловити" китів на фотопристрої. У результаті вийшло близько 300 світлин.

Унікальні фотографії, які вони зробили, додали до міжнародного реєстру горбатих китів. 

Фахівці проаналізували кожен знімок та повідомили, що вони нададуть науці нові можливості вивчення життя цих тварин:

"Завдяки українським науковицям міжнародний реєстр горбатих китів в одному з районів Південного океану збільшився майже в 15 разів! Це відкриває нові можливості з вивчення популяцій цих тварин та шляхів їхньої міграції для дослідників з усього світу", – говориться у повідомленні.

До цього у міжнародній базі HappyWhale зберігалися світлини лише 15 горбатих китів, які були помічені у водах поблизу Південних Оркнейських островів. Тепер кількість ссавців в реєстрі зросла до 211.

"По суті в цьому регіоні Південного океану існувала "біла пляма" щодо ідентифікації китів. Нам вдалося зібрати достатню кількість даних, щоб цю "пляму" закрити", – відзначили експерти.

Науковці вже отримали нову і цікаву для них інформацію щодо міграції істот. Річ у тому, що у 2006 році горбаті були помічені в акваторії Панами та Бразилії.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що сині кити повертаються у води поблизу Антарктиди.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ