Морські води

National Geographic визнав існування п'ятого океану на Землі

Shutterstock

На відміну від чотирьох інших, він визначається антарктичною циркумполярною течією

Американський телеканал National Geographic офіційно визнав існування п'ятого океану на планеті Земля. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сайт каналу.

Із цією заявою National Geographic виступив у вівторок 8 червня. Саме цього дня відзначався Всесвітній день океанів. 

Із самого початку свого існування канал визнавав лише чотири усім відомі океани: Атлантичний, Тихий, Індійський та Північний Льодовитий.

Цього року він визнав твердження, щодо існування п'ятого – Південного.

"Південний океан давно визнаний вченими, але оскільки ніколи не було згоди на міжнародному рівні, ми ніколи не визнавали його офіційно", – пояснив Алекс Тейт –  географ Національного географічного товариства.

Фахівці стверджують, що новий океан визначається антарктичною циркумполярною течією, у той час як решта чотири визначаються континентами. 

Зазначається, що дана течія утворилася близько 34 млн років тому в наслідок відокремлення Антарктиди від Північної Америки. Враховуючи це, можна зрозуміти, що у океан входять води, що оточують Антарктиду до 60 градусів південної широти. Однак, до них не відносяться протока Дрейка і море Скоша.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені знайшли найдавнішу воду на Землі, яка існувала до динозаврів.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ