Жаба Ґрети Тунберг

Невідомий раніше науці вид жаб назвали на честь екоактивістки Ґрети Тунберг – фото

zookeys

Істот занесли до Червоної книги у перелік тварин, які є вразливими до зникнення

Ґрета Тунберг – екоактивістка зі Швеції, про яку чули у всьому світі. 19-річна дівчина настільки популярна, що на її честь назвали новий вид жаб. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Mongabay.

Вчені знайшли на території Панами невідомий науці вид жаб. Істоти мають крихітне тіло – усього 3-4 см, а також чорні очі. Цей колір є дуже рідкісним для інших жаб, що мешкають у Центральній Америці.

"У першу ніч на шляху до вершини гори ліс був дуже темним і вкритий хмарами. Близько 10-ї вечора між листям бромелієвих ми побачили жабу з жовтими губами. Ми одразу зрозуміли, що це може бути інший вид, невідомий в Панамі дотепер", – розповів дослідник з Автономного  університету Чірікі й учасник експедиції Абель Батіста.

Фахівці помітили, що цей вид жаби часто ховається між рослинами, що відносяться до категорії бромелієвих. Там істоти сплять, а також відкладають яйця.

Найчастіше жаб можна помітити на горі Чуканті. Саме це місце є найбільш сприятливим для життя істот. Однак, разом із цим, за останні десять років гора Чуканті втратила близько 30% лісу.

Для збереження екології та лісів некомерційна регіональна організація Adopt a Rainforest Association заснувала на горі приватну заповідну зону. Саме там учені зуміли виявити 56 невідомих раніше видів істот.

Оскільки про дощових жаб раніше світ не чув, виникло питання щодо того, як їх називатимуть. Для визначення цього організація The Rainforest Trust провела аукціон і в результаті новий вид дощової жаби назвали на честь відомої шведської екоактивістки Ґрети Тунберг – Pristimantis gretathunbergae.

Однак, існує певна проблема. Річ у тому, що жаби Ґрети Тунберг дуже вразливі до зникнення і перш за все через кліматичні зміни.

Тварини, які мешкають внизу, з підвищенням температури можуть піднятися вище і пристосуватися до нового середовища. У випадку з дощовими жабами такого зробити неможливо, оскільки вони вже перебувають нагорі.

"Важке становище дощової жаби Ґрети Тунберг тісно пов’язане з потеплінням клімату, оскільки підвищення температури знищило б її невелике гірське середовище", – сказав Батіста.

Враховуючи це, жаб Pristimantis gretathunbergae було занесено до Червоної книги. Вони знаходяться у переліку тварин, які є вразливими до зникнення.

"Для захисту хмарних лісів та поширення цього нового, унікального та ендемічного виду потрібен терміновий план збереження", – наголошують вони.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що в джунглях перуанської Амазоніїї виявили новий вид жаб.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ