Розкопки

Археологи розкопали ніж XIII століття, який зображує монарха на соколиному полюванні – фото

Shutterstock

Спочатку вчені подумали, що знайшли риб'ячу кістку

Науковці знайшли у Норвегії ніж, на рукояті якого зображено монарха під час аристократичного полювання. Знахідка датується XIII століттям. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Daily Mail.

Археологічні розкопки проводили в Осло. Коли виріб знайшли учені, то спочатку вони подумали, що перед ними велика риб'яча кістка.

На думку працівників Норвезького інституту досліджень культурної спадщини, цей артефакт – найдревніше зображення аристократичного соколиного полювання, яке знаходили у Скандинавії. Його виготовили у період правління норвезького короля Хакона IV Старого у 1217-1263 років, який любив соколине полювання.

Ніж створений із кістки тварини, а на його рукояті зображену людину із короною на голові, яка тримає на руці сапсана – найшвидшу тварину в світі. Зображена персона зі вкритою головою посміхається, а на місці її очей невеличкі дірки. На оперенні птаха знаходиться візерунок, що є ознакою високого статусу власника ножа.

"Однак, складно сказати, король це чи королева", – стверджує історик К'яртан Хауглід, бо у ті часи у Норвегії жінок теж залучали до соколиного полювання.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що вчені знайшли сережку вікінга, якій 1 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ