Людвіг ван Бетховен

Штучний інтелект "дописав" Десяту симфонію Бетховена

відкриті джерела

Для цього система проаналізувала кілька композицій автора та надала близько 100 варіантів завершення симфонії

Штучний інтелект зумів дописати популярну симфонію німецького композитора Людвіґа ван Бетховена. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на DW.

Мова йде про Симфонію №10 мі-бемоль мажор, яка до сьогодні збереглася лише в окремих записах. Композитор писав її аж до самої смерті, однак не встиг закінчити. На щастя, фахівцями були знайдені залишені музикантом записи та ремарки, які вдалося проаналізувати та відновити за допомогою технології штучного інтелекту. 

Саме завдяки цим нотаткам машина змогла передбачити, як би композитор продовжив свою роботу. Для цього було проаналізовано ще кілька симфоній автора. Таким чином система ШІ зуміла зрозуміти стиль Бетховена та надала кілька своїх варіантів закінчення Десятої симфонії:

"Штучний інтелект пропонує близько 100 різних версій продовження. І це дуже цікаво. Кожна версія має право на існування, якщо алгоритм добре працює", - розповідає професор Роберт Левін, музикознавець з Гарвардського університету.

Прем'єра реконструйованої Десятої симфонії Людвіґа ван Бетховена відбулася 9 жовтня 2021 року в місті Бонна. Її виконав Боннський міський Бетховенський оркестр під керівництвом  диригента Дірка Кафтана.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що штучний інтелект створив пісню з репертуару Nirvana.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ