Абдулразак Гурна

Безкомпромісне осмислення наслідків колоніалізму: названо лауреата Нобелівської премії з літератури 2021

Фото nobelprize.org

Переможець отримає 10 млн шведських крон

У четвер, 7 жовтня, Шведська академія назвала ім’я лауреата Нобелівської премії з літератури 2021 року. Престижну премія отримав танзанійський письменник Абдулразак Гурна. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сайт премії.

Премія присуджена Гурні "за його безкомпромісне і чуттєве викриття наслідків колоніалізму і долі біженців в вирі культур і континентів", йдеться в рішенні комітету.

Серед претендентів на премію цього року були французькі письменниці Анні Ерно і Маріз Конде, письменниця Джамайка Кинкейд із Антігуа і Барбуди, кенійський письменник і драматург Нгугі Ва Тхіонго, британський письменник індійського походження Салман Рушді, драматург Юн Фоссе і письменники Карл Уве Кнаусгор і Даг Сульстад з Норвегії, поетеса Енн Карсон і письменниця Маргарет Етвуд з Канади.

Нагадаємо, у 2020 році Нобелівську премію з літератури присудили американській поетесі Луїзі Глюк — за "безпомилковий поетичний голос".

У 2020 році розмір Нобелівської премії було збільшено в кожній номінації з 9 до 10 мільйонів шведських крон (близько 980 тисяч євро). Як і в минулому році, через пандемію коронавірусу традиційна церемонія вручення нагород, що зазвичай проводиться в день смерті Альфреда Нобеля 10 грудень в Стокгольмської філармонії, не відбудеться. Вручення премій відбудеться в країнах, де живуть лауреати.

Раніше цього тижня нобелівський комітет назвав лауреатів з медицини, фізики та хімії. 8 жовтня буде оголошено переможця у головній категорії - премія миру. А 11 жовтня назвуть переможця із економіки.

Читайте також:

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ