Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на сайт премії.
Через пандемію коронавірусу нагородження відбулося онлайн, але його можна було спостерігати через веб-камеру.
Більшість нагород зазвичай вручають справжнім науковцям, які проводять серйозні дослідження. Однак, часом ці дослідження здаються смішними і безглуздими.
Переможці Шнобелівської премії 2021
- У галузі Біології
Перемогу отримала науковиця, яка досліджувала варіації муркотіння, нявкання, шипіння, пирхання і багатьох інших звуків, які видають коти, спілкуючись з людьми.
- У галузі Екології
Тут відзначили групу вчених, які використали генетичний аналіз, щоб виявити, які бактерії живуть у викинутій жувальній гумці, яка прилипла до асфальту.
- У галузі Хімії
Нагороджені учені, які проводили аналіз повітря у кінотеатрах, щоб визначити, як на запах, який залишається після глядачів, впливає показане у фільмі насильство, ненормативна лексика, вживання наркотиків чи антисоціальна поведінка.
- У галузі Миру
Почесна Шнобелівська премія миру дісталася ученим, які перевіряли гіпотезу про те, що чоловіки почали відпускати бороди, щоб пом’якшувати силу ударів по обличчю.
- У галузі Економіки
Відзначилися дослідники, які хотіли знайти взаємозв’язок між корупцією і ступенем ожиріння політиків.
- У галузі Медицини
Перемогли вчені, які довели, що оргазм може так само ефективно покращувати дихання носом при нежитю, як і протинабрякові краплі.
- У галузі Фізики
Відзначилися вчені, які проводили експерименти, щоб з’ясувати, чому пішоходи не стикаються з іншими пішоходами на дорозі.
- У галузі Кінетики
А ось цю нагороду забрали вчені, які хотіли визначити, чому пішоходи все ж таки іноді стикаються один з одним.
- У галузі Ентомології
Дуже важливе дослідження – як боротися з тарганами на підводних човнах.
- У галузі Транспорт
Ще одне серйозне відкриття – що стається з носорогами, якщо їх транспортувати догори ногами.
Нагадаємо, минулого року серед лауреатів був Владімір Путін. А одну із нагород навіть забрали українські вчені.
Шнобелівська премія (Ig Nobel Prize) була заснована у 1991 році як пародія на відому міжнародну нагороду Нобелівська премія. Її вручають за дослідження, "які спочатку здаються смішними, проте потім змушують задуматися" (first make people laugh, and then make them think).
У якості нагороди лауреати отримують купюри по 10 трлн доларів Зімбабве.
Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!