Нобелівська премія
Нобелівська премія Depositphotos

Оголосили переможців Нобелівської премії з медицини за "революційне відкриття" щодо рецепторів

    Читайте по-русски
    Учені вивчали здібності людини, які давно сприймаються як належне – нашу можливість відчувати тепло, холод, біль або тиск під час дотиків

    Лауреатами Нобелівської премії в царині фізіології і медицини 2021 року стали Девід Джуліус із Каліфорнійського університету Сан-Франциско й Ардем Патапутян з інституту Скриппса в Ла-Хойя (США). Відкриття двох учених називають "революційним". Про це пише "Новое время".

    Вони вивчали здібності людини, які давно сприймаються як належне, – нашу можливість відчувати тепло, холод, біль або тиск під час дотиків.

    Девід Джуліус використовував капсаїцин – активний компонент перцю чилі, який викликає відчуття печіння, – щоб визначити рецептори, які реагують на тепло. Ардем Патапутян використовував чутливі до тиску клітини, щоб відкрити новий клас рецепторів, які реагують на механічні подразники в шкірі та внутрішніх органах.

    До відкриттів учених ми не могли відповісти на фундаментальне питання про наше сприйняття: як температура та механічні стимули перетворюються в електричні імпульси у нервовій системі? Завдяки їхнім роботам ми стали набагато краще розуміти, як взаємодіють наші відчуття і навколишнє середовище. Ці дослідження стали основою для активної наукової діяльності, завдяки якій ми набагато краще почали розуміти, як наша нервова система сприймає тепло, холод і механічні подразники.

    Зауважимо, що за період з 1901 по 2020 року Нобелівську премію з фізіології і медицини вручали 111 разів. Жінки ставали лауреатками премії 12 разів. У 1923 році Фредерік Бантінг став наймолодшим лауреатом премії за відкриття інсуліну – йому було 32 роки. 87 років було найстаршому лауреатові – Френсісу Пейтону Раусу. У 1966 році він отримав Нобелівську премію за відкриття онкогенних вірусів.

    Як повідомляв 5.UA, Нобелівські премії через безперервну пандемію коронавірусу 2021 року будуть вручатися в країнах, де знаходяться лауреати, а не на церемонії в Стокгольмі, повідомив Фонд Нобеля. При цьому Норвезький нобелівський комітет не виключив, що лауреат Нобелівської премії миру, ім'я якого оголошують в Осло, зможе приїхати в столицю Норвегії в грудні.

    Додамо, 2020 року розмір Нобелівських премій було збільшено на 1 млн крон і тепер становить 10 млн шведських крон (майже $ 1 млн) за кожну премію. У 2020 році Нобелівську премію з медицини вручили за дослідження вірусу гепатиту C

    Попередній матеріал
    Журналісти дізналися, як Саакашвілі перетнув кордон Грузії
    Наступний матеріал
    Світові медіа BBC, CNN, WP і Guardian пишуть про зв'язки "антиолігархічного" Зеленського з офшорами та Коломойським
    Loading...