Учені знайшли найдавніший людський слід у Північній Америці – фото

Дослідники отримали вагомий доказ того, що люди з'явилися у Північній Америці значно раніше, ніж вважали до цього.

На березі древнього русла озера в національному парку "Білі Піски" Нью-Мексико (США) знайшли людські сліди, яким 21-23 тис років. Тобто, мова йде про найдавнішу знахідку, пов'язану з людиною, у Північній Америці. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Читайте також: "Відчули щось дивне": вчені вперше спустилися у "криницю, що веде у пекло" – що вони там побачили (фото)

Раніше вчені вважали, що наші пращури з'явилися у цій місцевості наступним чином – вони перетнули сухопутний "міст", який існував між сучасним Сибіром та Аляскою протягом останнього льодовикового періоду. Ця подія могла статися 16 тис років тому.

Згідно цій версії, тоді люди оселилися поблизу Арктики, бо крижані покрови сучасної Канади не давали їм змоги опинитися на південних територіях. Після розтанення льодовиків, між 16 тис і 13,5 тис років тому, люди почали мігрувати до Південної Америки.

Втім, знайдені сліди дещо перекреслюють це уявлення про рух стародавніх людей на південь.  Людська міграція на південь, ймовірно, відбувалася кількома хвилями, одна з яких датується останнім льодовиком періодом. Можливо, ті люди навіть плавали вниз узбережжям Тихого океану.

Людські сліди у Нью-Мексико
Людські сліди у Нью-Мексико
Фото: National Park Service, USGS and Bournemouth University

Усього вчені виявили 60 слідів людей, яким від 21 тис до 23 тис років. Тобто, на 7 тис років раніше, ніж, як вважають, з'явилися перші люди на Американському континенті.

Читайте також: Навіки у материнській турботі: учені показали застиглу в бурштині сім'ю павуків, якій майже 100 млн років – фото

"Перший однозначний доказ існування людей в Америці (раніше, ніж вважали досі – "Дивогляд"). Одна з причин, чому ця знахідка важлива – в тому, що вона збільшує ймовірність того, що інші стародавні поселення теж є свідченнями існування там людей", – заявив представник Служби національних парків США Деніел Одесс.

Переважно сліди залишені підлітками та дітьми, які могли гратися на цих територіях.

"Це важливе місце через усі відбитки, які ми виявили, бо вони показують, як людина взаємодіяла на місцевості з уже вимерлими тваринами, як-от мамонтами і мегатеріями. Ми можемо спостерігати співіснування людей і тварин на всій території", – поділився вчений з Борнмутського університету в Англії та співавтор нового дослідження Саллі Рейнольдс.

Людські сліди у Нью-Мексико
Людські сліди у Нью-Мексико
Фото: National Park Service, USGS and Bournemouth University

Окрім цього, існує припущення, що люди опинилися на цих територіях ще раніше. Йдеться про кам'яні знаряддя та артефакти, знайдені у мексиканській печері. Археологи стверджують, що осаду, який накрив ці предмети, 32 тис років, але це не можна назвати серйозним доказом цієї гіпотези.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що учені показали відбитки дитячих долонь у печері, якій від 169 до 266 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше