Учені розповіли, хто розумніший: правші чи шульги

Експерти провели дослідження, спрямоване на отримання даних щодо розуму шульгів і правшів. Для цього вони дослідили відмінності у математичних успіхах понад 2,3 тис учнів віком від 6 до 17 років.

Виявилося, що шульги та правші демонструють однакові результати, коли вирішують легкі завдання, але у перших була помічена суттєва перевага, коли вони працювали зі складними завданнями. За словами експертів, у середнього шульги біле мозолисте тіло – пучок нервових волокон, який з'єднує дві півкулі мозку. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Читайте також: Не плямкай і не шмигай: звідки беруться деякі правила етикету – вчені

"Можливо, більш сильний зв'язок між двома півкулями мозку дозволяє шульгам мати більш сильні просторові здібності, адже вони пов'язані з математикою, тому що математика часто становить уявлення про простір", – розповів Джованні Сала з Fujita Health University в Японії.

Дослідник стверджує, що на те, що людина стає шульгою, впливає багато факторів. Наприклад, ліворукість може спровокувати пошкодження мозку, яке виникло внутрішньоутробно. Це призводить до потреби функціонування правої півкулі, бо ліва отримала пошкодження.

Внаслідок цього людина буде зазвичай користуватися правою половиною мозку. Є версія, що права сторона тіла контролюється лівою півкулею, і навпаки, ліворукість може бути спровокована правою домінуючою півкулею. На думку деяких вчених, подібна ситуація може закінчитися проблемами у навчанні.

Мозок
Мозок
Фото: Shutterstock

Читайте також: Учені назвали книги, які покращують роботу мозку і допомагають боротися з депресією – і це не мотиваційна література

Втім, дослідження Джованні Сала продемонструвало, що шульги зустрічаються як у нижній, так і у верхній частині когнітивного спектру.

"Якщо в людини немає інтелектуальних проблем, тоді ліворукість, здається, є предиктором інтелектуальних здібностей, зокрема математичних здібностей", – зазначив дослідник.

Окрім досліджень японського вченого, цим питанням займалися інші експерти. Наприклад, у попередньому дослідженні, до якого залучили понад 20 тис учасників, було встановлено, що середній правша має незначно вищий IQ, ніж шульга.

Однак, учені досі не дійшли згоди щодо того, чи є зв'язок між розумом і перевагою тієї чи іншої руки. Сала також зазначив, що це не остаточні результати, а тому для поглиблення знань у цьому питанні потрібно проводити нові дослідження.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що високий інтелект шкодить здоров'ю.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше