Студент

Як студенту розпоряджатися своїм бюджетом – поради

Shutterstock

Студентське життя здебільшого означає, що людина їде з батьківської оселі і розпочинає майже з чистого аркуша. Цей період особливий тим, що ми стаємо більш самостійними та відповідальними

Ще однією особливістю є те, що з цього моменту студент повинен самостійно розпоряджатися своїм бюджетом. Для цього необхідно знати, на які потреби і який його відсоток треба розподілити. Як це зробити розповідає "Дивогляд".

Харчування

В середньому на цю потребу у студента має йти близько 40-50% від місячного бюджету. Вона включати в себе покупки в супермаркетах та харчування у кафе, або столовій у навчальний час. Інколи, відвідування закладів харчування може обійтися дорого. Щоб заощадити на цьому, мжна надати перевагу "їжі з собою". Купіть собі спеціальний контейнер для їжі та беріть з собою в університет.

Житло

Відсоток, що припадає на цей пункт, залежить перш за все від вашого місця проживання. Середня вартість гуртожитку становить близько 1 тис грн на місяць, у той час, як оренда  квартири обійдеться не менше, як у 5-10 тис грн.

Одяг/взуття

На оновлення свого гардеробу можна приділити 10-15%. Ця процедура не є щомісячною, тож, якщо вам потрібно придбати нову річ – зробіть це. 

Розваги

Відпочивати потрібно кожному. Особливо після важкого навчального тижня. Приділіть цьому пункту близько 15-20% свого бюджету. Цього вам вистачить на посиденьки з друзями у кафе, кіно, або інших закладах.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" розповідав про найвисокооплачуваніші і затребувані професії в Україні.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ