Перший трансатлантичний переліт українців на гелікоптері

Претенденти на рекорд: український екіпаж здійснив перший трансатлантичний переліт на гелікоптері – фото

фото ТСН

Українці пролетіли над виверженням вулкану, льодовиками Арктики й іншими цікавими місцями

Підприємець Максим Луньов і чемпіон України й Італії з автоперегонів Євген Рахмайлов здійснили на гелікоптері політ над територією 13 країн. Це стало першим трансатлантичним перельотом українців на гелікоптері, а тому їх можуть внести у Книгу рекордів України. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на "ТСН".

Українці готувалися місяць до цього випробування, яке вони почали на початку з серпня. Тоді вони вилетіли з міста Мірабель (Канада).

На відміну від звичайного літака, подолати океан на гелікоптері дещо складніше, бо потрібно заправлятися кожні 3-4 години. Окрім цього, пілоти не зможуть повернутися назад у місце вильоту, якщо виникне позаштатна ситуація.

"Ми придбали все необхідне обладнання, гідрокостюми та спеціальний одяг, який би дозволив нам витримати низькі температури тієї ж Гренландії, якби раптом щось сталось, та опрацювали маршрут з диспетчерськими службами всіх аеропортів щодо наявності палива та можливості посадки", – розповів Луньов.

Для повернення в Україну екіпаж гелікоптера розробив маршрут, який пролягав через цікаві та мальовничі місця. Щоб його подолати, довелося витратити майже тиждень.

Рахмайлов і Луньов не планують зупинятися, бо також хочуть пролетіти над африканськими та азійськими країнами. Також українці розповіли про цікаві місця, повз які вони пролетіли:

  • виверження вулкану Фаградалсфьядль (Ісландія), ріки лави якого вони зафіксували на камеру з мінімальної відстані
  • льодовики Арктики, де раніше ніколи не було людей
  • інші цікаві локації Гренландії, Ісландії, Фарерських островів, Шотландії, Англії, Франції, Бельгії, Люксембургу, Німеччини, Швейцарії, Чехії і Польщі

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв про те, що українські рятувальники, які допомагають Греції впоратися з пожежами, показали накачані торси.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ