Стрижка дитини

Чи потрібно стригти дитину, коли їй виповнюється 1 рік – коментар фахівця

Shutterstock

Українці мають безліч дивних традицій і забобонів щодо маленьких дітей.

Одна  із таких традицій – обстригати налисо хлопчиків і дівчаток, коли їм виповнюється один рік.

Вважається, що після цього у дитини почне рости здорове, густе і красиве волосся. Дитяча дерматолог Катерина Бакіко пояснює, чи дійсно це так. Про це пише "Дивогляд".

"Цей міф бере свій початок з древньої Київської Русі. У цьому віці дітей голили налисо, це символізували прийняття у сім’ю, адже дитина жива та здорова цілий рік, у часи коли дитяча смертність була вкрай високою", - розповідає лікарка.

Експертка пояснює, що ріст та формування волосся у дитини проходить у декілька стадій. Під час народження діти зазвичай мають так зване лануго - ніжне волосся, яке потім може стиратись, особливо на потилиці під час тертя і сну. Потім волосся переходить у наступну фазу росту - велюсну. Воно вже міцніше і щільніше. А потім переходить у наступну, коли утворюється термінальне волосся, яке дитина буде мати довгий період. Ці періоди інколи зсуваються, наприклад у дітей, які вже народжуються з доволі довгим волоссям.

Читайте також: Хлопчик чи дівчинка: 5 міфів про визначення статі дитини, один із яких виявився правдою

Стадія переходу до термінального міцного волосся припадає приблизно на період, коли дитині 1-2 роки. Саме цим і пояснюються історії людей, які розповідають, що обстригли своїх дітей, а після цього виросло гарне волосся - вони просто робили цю процедуру у період природної фази заміни волосся.

Бакіко пояснює, що кількість волосяних фолікулів, з яких росте волосся, густота, колір волосся та його структура (пряме чи кучеряве) закладаються генетично. На це впливає тип волосся батьків, етнічна при, стать тощо. На жаль, повпливати на це обстриганням, вітамінами, масажем шкіри голови, тощо – неможливо.

Тож ніякі обряди на повний місяць і обстригання у рік не можуть зробити шевелюру дитини густішою. Навпаки, якщо стрижка виконується аматором, є ризик травмувати шкіру або вушка дитини, а також завдати психологічної шкоди малюку, якому ще важко пояснити, що відбувається.

Дитяча лікарка Лідія Бабич також зібрала підбірку забобонів про волосся у малят і пояснила, як все насправді.

Забобони про дитяче волосся
Забобони про дитяче волосся
Фото: Лідія Бабич / Facebook

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ