Хлопчик чи дівчинка: 5 міфів про визначення статі дитини, один із яких виявився правдою

Люди століттями збирали різноманітні прикмети, щоб передбачити все, що завгодно — від погоди до свого майбутнього. Не винятком стала й вагітність і визначення статі дитини.

Народні прикмети стверджують, що стать малюка можна визначити за формою живота вагітної жінки, за тяжкістю пологів чи вагітності або за допомогою обручки, якщо її підвісити над животом матері. Але тільки одна з цих прикмет дійсно працює. Про це пише журналістка BBC Future Клаудія Гаммонд.

Міф 1

Якщо у вагітної акуратний невеликий живіт, який видається вперед і за формою нагадує м'яч, у неї народиться хлопчик.

Якщо ж живіт великий і широкий - це, швидше за все, дівчинка.

Насправді, не все так просто.

На форму і розмір живота вагітної впливає кілька факторів. По-перше, це розмір дитини. Дійсно, хлопчики при народженні в середньому трохи більші  від дівчаток, отже, живіт майбутньої мами хлопчика також може бути трохи більшим. Але ця різниця у вазі настільки незначна, що ця різниця буде майже непомітною. Та й на форму живота це не може вплинути.

По-друге, це положення плода. Якщо дитина повернувся спинкою вперед, уздовж живота матері, то живіт буде виглядати трохи загостреним. Якщо спинка малюка розташована ближче до хребта матері, її живіт буде виглядати більш плоским. Звичайно ж, стать дитини жодним чином не може впливати на її положення в утробі матері.

Вагітність
Вагітність
Фото: Shutterstock

Міф 2

Народна прикмета радить підвісити обручку на довгій нитці над животом матері і подивитися, як вона буде розгойдуватися: якщо з боку в бік — це хлопчик, а якщо описуватиме кола — це дівчинка.

Звичайно ж, науково це ніяк не підтверджується. Як і те, що стать дитини впливає на харчові уподобання майбутньої матері

Тест на вагітність, здоров'я, пара, родина
Тест на вагітність, здоров'я, пара, родина
Фото: Shutterstock

Міф 3

Кажуть, якщо жінка чекає дівчинку, її більше нудить вранці, тому що в її організмі подвійна доза жіночих гормонів, що і викликає нудоту. Але і це міф. Ранкова нудота характерна для перших 12 тижнів вагітності, коли ембріон ще дуже малий і рівень статевих гормонів, які потрапляють в кров матері, низький.

Міф 4

Кажуть, якщо жінка вагітна хлопчиком, у неї частіше гарний настрій, а поганий настрій свідчить про дівчинку.

Чи варто казати, що настрій у вагітних може змінюватися частіше, ніж погода у Лондоні. Тому стать таким методом аж ніяк не визначиш.

Вагітність
Вагітність
Фото: Shutterstock

Міф 5

Протягом століть акушерки стверджували, що якщо пологи важкі і тривалі, то народиться хлопчик. І виявляється, це таки може бути правдою.

Ірландські вчені провели дослідження 8000 пологів в дублінських лікарнях з 1997 по 2000 роки. Результати, опубліковані в British Medical Journal, свідчать, що пологи, в результаті яких народилися хлопчики, були тривалими і частіше мали ускладнення, які вимагали медичного втручання.

Однак це лише статистика і це не означає, що хлопчики народжуються лише після складних пологів, а дівчатка — лише після легких і швидких. У будь-якому разі, якщо ви вирішили дізнатися стать дитини за цим методом, то вже й так скоро дізнаєтеся стать малюка.

Вагітність
Вагітність
Фото: Shutterstock

Та все ж є надійний спосіб дізнатися стать дитини - це ультразвукове обстеження або генетичний тест крові матері.

Нагадаємо, вчені довели, що вагітність і пологи змінюють не лише зовнішність і характер жінки, а й її генетичний код. 

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – канал, де живуть тільки лайтові новини. Релаксуймо разом!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

Читайте більше