Ілюстративне зображення

У Японії створили вакцину з рису для профілактики холери – дослідження

Depositphotos

Цей препарат можна вживати перорально

У Японії представили вакцину MucoRice-CTB, яку було створено з рису. Препарат призначений для профілактики холери. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на The Lancet

Вакцина MucoRice-CTB була створена шляхом подрібнення рисових зерен на борошно, яке потім змішали з водою. Вживається вакцина перорально, тобто шляхом ковтання. 

Препарат отримав генетично модифіковану лінію рису, яка відповідає за вироблення антигену, який у свою чергу стимулює організм захищатися від нього шляхом вироблення антитіл. 

Вакцина вже пройшла першу фазу клінічних випробувань на людях. У експерименті взяли участь 60 чоловіків. Їх поділили на три групи. Представники першої отримували препарат у розмірі 3 мг, представники другої – 6 мг, а третьої – 18 мг. 

Через 2 місяці після введення крайньої дози препарату чоловіків перевірили на наявність антитіл IgA та IgG. Те ж саме зробили ще за 2 місяці. 

Найвищий рівень антитіл спостерігався у тих осіб, які отримували вакцину у дозі розміром 18 міліграмів.

Препарат вже використовується у Японії. Виробники зазначають, що MucoRice-CTB є першою вакциною, яку можна вживати перорально. Також вона не потребує низьких температур, тож не обов'язково повинна зберігатися у холодильнику. 

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що учені створили вакцину від хвороби Альцгеймера.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ

Читайте більше