Стела єгипетського фараона

Фермер знайшов стелу єгипетського фараона, якій 2,6 тис років – фото

Egyptian antiquities ministry

Є версія, що знахідка "пов'язана з військовою кампанією"

У Єгипті фермер знайшов 2600-річну стелу, яку звів фараон Апрій. Останній правив приблизно з 589 по 570 рік до н. е. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Live Science.

Чоловік виявив цю стародавню плиту з піщанику, коли готувався обробляти землю, приблизно в 100 км на північний схід від Каїра. Згодом він зв'язався з поліцією туризму та старожитностей.

Фахівці встановили, що довжина знахідки складає 230 см, ширина – 103 см, а товщина – 45 см. На її верхній частина помітили вирізаний крилатий сонячний диск (можлива асоціація з богом сонця Ра), а також картуш або графічну прикрасу.

Остання нагадує декоративно обрамлений щит або напіврозгорнутий згорток. На ній розмістили написи, герби, емблеми фараона Апрія, а під нею – 15 рядків ієрогліфічного письма.

Голова статуї Апрія
Голова статуї Апрія
Фото: Keith Schengili-Roberts

"Стела, ймовірно, пов'язана з військовою кампанією, яку Апрій організував на схід від Єгипту", – розповів генеральний секретар Служби старожитностей Єгипту Мостафа Вазирі.

Наразі фахівці досліджують стелу. Важко сказати, чи дозволить знахідка сучасній науці більше дізнатися про те, що відбувалося у часи Апрія.

До речі, нещодавно "Дивогляд" повідомляв, що археологи знайшли на дні озера артефакти, яким 9 тис років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ