залишки жінки

У Македонії знайшли останки заможньої жінки, яку поховали на ліжку

greekreporter.com

Вона належала до родини, яка, ймовірно, правила регіоном в період пізнього еллінізму

У селі Мавропігі, що у провінції Західної Македонії, групою вчених було знайдено останки жінки, що покоїлась на бронзово-дерев'яному ліжку. Про це повідомляє "Дивогляд" із посиланням на Greek Reporter.

Гробницю було знайдено в ході робіт з розширення шахти. Вчені зазначили, що вона належить до ІІ-І століть до н. е. Саме тоді у цьому регіоні були популярною практика поховання мертвої людини на ліжку. 

Цікавим стало те, що після такої величезної кількості років, що ліжко перебуває під землею, деякі його елементи залишились збереженими. Оскільки даный атрибут було створено з дерева, то ідентифікувати фахівці змогли лише залізні цвяхи.

Довжина предмету становила два метри, ширина – 90 см, а висота – 40 см. Її було прикрашено різьбленнями, серед яких була помічена голова русалки і довгонога водяна птиця, що тримала у своєму роті змію.

Історики кажуть, що чим дорожчою була обстановка могил у Македонії того часу, тим вищий статус людина мала при житті. Судячи з найденої могили, археологи припустили, що похована у ній жінка належала до заможної родини, яка, ймовірно, правила регіоном в період пізнього еллінізму.

До такого висновку вчених наштовхнула ще й золота пластина, яка була в роті померлої, а також десять золотих подвійних лаврових листів на її голові.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Туреччині знайшли римську арену, якій майже 2 тисячі років.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ