Древня золота маска

Це може переписати історію людства: у Китаї знайшли сліди невідомої цивілізації

Sanxingdui Discovery

Знайдена древня цивілізація могла існувати тисячі років, але про неї немає жодних згадок у відомих історичних джерелах

На південному заході Китаю були виявлені сліди існування древньої високорозвиненої цивілізації, про яку раніше не було відомо науці. Про це повідомляє Daily Star.

Під час розкопок в окрузі Гуан'юань, провінція Сичуань археологи знайшли артефакти, яким близько трьох тисяч років. Ці знахідки можуть змінити уявлення про всю історію людства.

За два роки дослідники знайшли понад 500 предметів, зроблених із золота, бронзи, нефриту і слонової кістки. Одна із найцікавіших знахідок - золота маска, яку, вочевидь, одягав священнослужитель. Зв'язати ці предмети з відомими культурами Китаю не вдалося.

Хоча вчені знайшли докази того, що представники невідомої цивілізації тісно взаємодіяли з сусідами, перетинів у матеріальній культурі між різними народами практично немає. Зокрема, фахівцям не вдалося розшифрувати символи, нанесені на деякі артефакти.

За даними істориків, 3 тисячі років тому цей регіон називали Чжун Юань або "Центральна Земля". Вважається, що тут зародилася найбільш розвинена цивілізація, а людей, що жили за межами Чжун Юань, вважали варварами.

Ця цивілізація могла існувати тисячі років, однак у відомих історичних джерелах про неї немає жодних згадок. Тому вчені припускають, що історія Древнього Китаю значно складніша, ніж вважалося раніше.

Нагадаємо, раніше "Дивогляд" повідомляв, що у Пекіні розкопали столицю середньовічної держави Цзінь.

Якщо ви втомилися від серйозних новин і хочеться трохи розслабитися, підписуйтеся на наш канал у Telegram. Дивогляд 5.UA – тут може бути страшно, але весело!

ПРОКОМЕНТУЙТЕ

МАТЕРІАЛИ ЗА ТЕМОЮ